sobota 3. května 2014

Dohrávka městské soutěže... v sauně

Ve středu 30. dubna jsme se namísto opékání buřtů a pálení čarodějnic střetli s týmem BAO TJ Sokol Uherský Brod v zápase o celkové 7. místo. Na Údolní však bylo vedro i bez čarodějnic, stačilo pár teplých dní a teplota v tělocvičně vyšplhala vysoko nad hranici snesitelnosti, což komentoval každý, kdo do sálu vstoupil. Po krátkém rozehrání a aklimatizaci jsme mírně zapaření rozehráli čtyřhry. Holčičí čtyřhra proběhla poměrně hladce, na začátku druhého setu se sice chvilku zdálo, že soupeřky v přestávce domluvily novou taktiku, ale kdepak. První bod byl doma. Kluci se trošku trápili. Mira s Richardem i Honzík s Liborem bojovali na tři sety, popis vynechám, neb jsem to neviděla, jenom jsem zaslechla cosi o blbcích (asi Mira). Štěstí však stálo na naší straně a skóre poskočilo na 3:0. Následoval babský singl, ve kterém Bára soupeřce dovolila v obou setech jen 13 bodů. 4:0. Za zraněného Jiříka, který nicméně poctivě fandil a dokonce fotil (!), nastoupil na mixa s Petrou Honzík, netrvalo dlouho a bylo rozhodnuto. 5:0. Závěrečné mužské singly, ačkoli už vlastně o nic nešlo, byly nervydrásající. Libora jsem nějak nezaznamenala, bojoval až na posledním kurtu, ale bod získal a o to přece jde. My, děvčata v plné sestavě, jsme z lavičky (jak slepice na hřadě) s údivem sledovaly výkony Miry a Richarda. Mira, po zisku prvního setu, prohlásil cosi o prdeli (?), s výrazem zoufalství a totálního odevzdání prohrál s "golfistou" druhý set a ani v třetím setu se, přes hlasitou podporu slepičí lavičky, nedokázal prosadit a ještě tvrdil, že to přece říkal. Takhle by to teda nešlo! Zato Richard na central kurtu vypadal, že vypustí duši. Jeho sebevědomí bylo v tomto případě vyšší než jeho fyzička, soupeř se překvapivě držel, oba sebou mrskali po zemi, vypadalo to vskutku dramaticky, naštěstí koncovku měl lepší náš milý Riško. Celkový výsledek tedy krásných 7:1 pro VUT, což se bude hodit, protože odvetné utkání 17. května v Brodě se bude hrát ve velmi skromné sestavě a každý bod se počítá. Závěrečné hodnocení proběhlo tentokrát ve Whisky baru.