čtvrtek 27. října 2016

Škola badmintonu: příprava na zápas

Přípravu na soutěžní utkání neradno podceňovat. Pokud to časové vytížení dovolí, je ideální začít den před zápasem. Pokud se vám nechce do studené vany, je načase využít nějakou přírodní nádrž a dát tělu cca desetiminutový teplotní šok. Nastartovaný organismus je potřeba v den zápasu rozehřát- lehká, ale výživná snídaně a potom buďto 3 kiláčky výklus nebo lehký trénink s třetiligovým Jiřím Kubou na Sprintu. Oběd musí být také decentní, třeba vepřová panenka s bramborovou kaší. Po obědě masáž, nejlepší je baňkování, co na tom, že se vám pak spoluhráči ve sprše smějou - vy víte svoje. A pak se přijede k soupeři. Rozehřát, na hřišti rozhýbat ruku drajvama, pár dropů a klírů a jde se na to. První set slouží zejména k seznámení se s hřištěm, obzvláště pokud se hraje na žlutých parketách se žlutými čarami, které jsou na jedné straně na střídačku s červenýma. Prohra v prvním setu nevadí, protože vy víte že teď už to pojede a taky že jo. Soupeř to prostě nedá, je tam pohyb, mrštnost, a rána v pravý okamžik. Ve třetím setu si pak můžete dovolit trápit a napínat spoluhráče na lavičce zkoušením různých fines a herních variant, protože když je potřeba, tak zas přitlačíte a je to tam.
A protože jsme, na rozdíl od Jardy, na pořádnou předzápasovou přípravu kašlali, tak jsme v Hustopečích rupli 1:7.